Wiedźmin. Turbolechita – zajrzyj na backstage!

Wiedźmin. Turbolechita

Teatr Nowy Proxima w Krakowie

Autor: Ziemowit Szczerek
Reżyseria: Piotr Sieklucki
Scenografia, kostiumy: Łukasz Błażejewski
Muzyka, projekcje: Paweł Penarski
Światło: Wojciech Kiwacz
Dźwięk: Tadeusz Sawka, Bogdan Czyszczan

Obsada:
Juliusz Chrząstkowski
Krystian Durman/Konrad Stein
Aleksander Fiałek/Paweł Harańczyk
Karol Miękina
Maciej Ferlak
Grzegorz Janeczek
Grzegorz Witek
Łukasz Błażejewski

W tym roku, podczas Festiwalu Sceny Wolności, słupski teatr odwiedzili między innymi aktorzy z krakowskich teatrów prezentując wspaniałe spektakle.

Jednym z nich jest właśnie WIEDŹMIN. TURBOLECHITA prezentowany przez Teatr Nowy Proxima w Krakowie – spektakl satyryczny, który dostarcza uśmiechu, ale też refleksji odnośnie pewnych stereotypów. Ponadczasowy, bardzo aktualny.

Jako fotografce pozwolono mi podejrzeć, jak aktorzy się przygotowują. Obejrzałam spektakl (w trakcie nie wykonywałam zdjęć) oraz zostałam na panelu dyskusyjnym.

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku jest niezwykle klimatyczny, bije od niego takie ciepło, jest tam przytulnie. Na pierwszym piętrze znajduje się Teatralna Cafe, gdzie podczas oczekiwania na spektakl można napić się kawy czy zjeść ciastko.

Miałam również przyjemność poznać osoby, które tworzą ten teatr, ze wspaniałą energią, życzliwością. Myślę że w dużej mierze to właśnie ich zasługa, że człowiek tak dobrze tam się czuje.

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku
Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

Spotkanie z twórcami po spektaklu

Absolutnie wspaniałym dopełnieniem po spektaklu jest spotkanie z twórcami. Jeżeli w danym teatrze będzie organizowana taka rozmowa to polecam zostać i posłuchać. W tym roku podczas Festiwalu Sceny Wolności dyskusję prowadził krytyk teatralny, Tomasz Domagała. Rozmowy odbywały się na scenie Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. W trakcie rozmów można było się dowiedzieć wielu ciekawostek, tego jak aktorzy się przygotowywali do roli, ile czasu im to zajęło, skąd się wziął pomysł na scenografię, na stylizacje. Takie spotkanie jest to wspaniała okazja, aby podzielić się swoimi refleksjami, zapytać, wczuć się w teatr.

Cieszę się, że mogłam w tym uczestniczyć oraz ująć to na zdjęciach.

Juliusz Chrząstkowski o moich zdjęciach z backstage:

„Świetne zdjęcia i spojrzenie”

Tym miłym akcentem dziękuję za możliwość wykonania tych zdjęć!
Pozdrawiam, Angelina

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *