backstage kampanii społecznej „Kobieca Siła – zmianą na lepsze”

kampania społeczna marianny schreiber

cel kampanii – dodanie odwagi kobietom

Jakiś czas temu miałam przyjemność fotografować backstage kampanii społecznej „Kobieca Siła – zmianą na lepsze”, której założycielką jest Marianna Schreiber. Zdjęcia odbyły się w Warszawie w domu Marysi. Celem kampanii jest dodanie odwagi kobietom, aby realizowały swoje marzenia. Poruszane są takie kwestie jak ukazanie różnorodności kobiet, ich historii, doświadczeń, ukazanie zmagań z samoakceptacją, z wykluczeniem, z hejtem czy stereotypami.

Przy okazji, bycie na backstagu, fotografowanie tego jak to wygląda taki proces z boku, jak wyglądają przygotowania, ile kryje się za tym emocji, pracy, ludzi, którzy współtworzą dany projekt jest dla mnie czymś niesamowitym i świetnie się w tym odnajduję. Uwielbiam podglądać pracę ludzi, ich zaangażowanie, bo to właśnie tam kryje się ta moc, chęć, energia. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć w tym udział i przy okazji podejrzeć pracę znakomitego fotografa, Sylwestra Zacheję, który mimo większego doświadczenia ode mnie, potraktował mnie bardzo profesjonalnie, a w przerwach dzielił się swoją wiedzą i pracami. Z tego miejsca, pozdrawiam całą ekipę, a teraz zapraszam do zdjęć! (a i jeszcze będzie filmik na koniec, tak tylko zaspoileruję)

backstage kampanii społecznej

fotograf warszawa

jeszcze kilka słów ode mnie

Okej, nie byłabym sobą, gdybym nie napisała czegoś jeszcze. Ten blog jest moim portfolio, ale jednocześnie przemycam czasem swoje przeżycia, bo jako fotografka, jako ten człowiek z boku, również się wczuwam, przeżywam.

Na tę sesję zgłosiłam się spontanicznie. Akurat poszukiwali fotografki na już, a ja znalazłam czas. Parę dni później wsiadłam w pociąg do Warszawy i pojechałam. W plecaku miałam zapakowane sprzęty do fotografii i do filmowania (chciałam przy okazji nagrać parę ujęć), prowiant od lubego oraz nutkę stresu, który jest. Mimo tego że odnajduję się w takiej fotografii, lubię wyzwania, to stres jest nieunikniony. Zawsze daję z siebie max, focę najlepiej jak umiem i mocno liczę, że to będzie to. Właśnie to, o co chodziło.

I poradziłam sobie. Jestem dumna. (dobra, koniec tego rozczulania! wracamy do zdjęć!)

prawo do bycia sobą

Podczas sesji każda z nas mogła opowiedzieć swoją historię, podzielić się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami na temat kampanii. Każdej z uczestniczek wykonano makijaż, sesję zdjęciową, mogły się również wyluzować i pobawić przed aparatem. Pozować tak jak chcą, przebierać się i czuć się jednocześnie sobą.

film z backstage

Jest to filmik, który zrobiłam dodatkowo i przy okazji, z ujęć które udało mi się uchwycić w międzyczasie. Wspominałam Wam chyba, że do nagrywania też mam słabość?

Kampania społeczna „Kobieca siła – zmianą na lepsze”

Przydatne linki + spis osób biorących udział w kampanii

Osoby, które wzięły udział w kampanii:
– Marianna Schreiber
– Julita Janik
– Magdalena Paprocka-Borożyńska
– Patrycja Tyśka

Makijaż:
– Agata Maxellon

Fotografia:
– Sylwester Zacheja

Backstage:
– ja (hehe)

robisz projekt? tworzysz? szukasz kogoś, kto pokaże z boku jak wygląda Twoja praca?

Zapraszam do kontaktu!
email: angelinakreft@gmail.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *