Sesja narzeczeńska w Ustce, Emilia & Dashon

Co jak na sesji zdjęciowej nie dopisze pogoda i nie będzie wymarzonego zachodu słońca? Dzisiaj pokażę Wam, jak pomimo kiepskiej pogody stworzyliśmy wspólnie niezwykłe fotografie. Zapraszam Was na sesję narzeczeńską w Ustce!

Co jak pogoda zepsuje się na sesji zdjęciowej?

Pogoda prysła nam sprzed nosa i to dosłownie! Umówieni byliśmy na godzinę 19:00 (na sesje zdjęciowe umawiam się około godzinę przed zachodem słońca, światło jest wtedy najpiękniejsze), a dosłownie po 18 słońce schowało się za chmurami i nie miało zamiaru wyjść.

Co robić w takiej sytuacji? Odwoływać? Ryzykować? Czy coś z tego wyjdzie? Pogoda jest bardzo stresującym czynnikiem dla klientów. Zawsze jednak staram się uspokajać. Jeżeli nie ma burzy i pogoda nie wskazuje na to, aby miało lać to moim zdaniem warto iść. W końcu zarezerwowaliście swój czas (ja również), a także przygotowaliście się pod względem makijażu, ubioru i nastawienia.

Jeżeli jednak jest pogodowy dramat, mocno wieje, leje to sesję przekładamy na inny dogodny dla nas wspólny termin. W ramach ciekawostki powiem, że w zeszłym sezonie praktycznie wszyscy podejmowali to ryzyko i mimo niepewności pogodowej sesja się odbywała. Ryzyko we wszystkich przypadkach się opłaciło i deszcz robił pauzę na czas zdjęć.

Wbrew pozorom zdjęcia mogą wyjść naprawdę piękne i nie potrzeba do tego bezchmurnego nieba. Ba! Takie zdjęcia mogą nawet wyjść interesująco, ciekawie i inaczej niż standardowo. Burzowe chmury, mgła, lekka mżawka – wszystkie zjawiska atmosferyczne potrafią zmalować wyjątkowe tło.

Najważniejsi jednak w tym wszystkim jesteście WY. Wy, Wasze uczucia, Wasza radość, wygłupy, uśmiechy, spojrzenia. Na pierwszym planie jesteście Wy, moi drodzy klienci, a moim największym celem jest stworzyć dla Was niepowtarzalną pamiątkę i sprawić, abyście czuli się przy mnie na maksa komfortowo.

Miłość w obiektywie

Sesja narzeczeńska w Ustce, Emilia & Dashon

Do sesji zdjęciowej przygotowuje się zarówno klient, jak i fotograf. Przygotowanie to bardzo ważna sprawa! Oczywiście, spontanicznie też da radę zmalować niezłe kadry, aczkolwiek będąc przygotowanym można zwiększyć szanse na powodzenie.

Jak się przygotowujemy?

  • rozmowa o wymarzonych zdjęciach, co się Wam podoba, jakie są Wasze inspiracje
  • podsyłam swoje propozycje w przypadku braku pomysłów ze strony klientów
  • podsyłam rady co ubrać, o co zadbać (fryzura, makijaż)
  • daję namiary na utalentowane makijażystki i fryzjerki
  • przypominam, aby się zrelaksować dzień przed oraz w dniu sesji – wziąć kąpiel, słuchać ulubionych piosenek, pozytywnie się nastawić

Wpływ na zdjęcie mają stylizacje, zadbany wygląd, dobór lokalizacji, umiejętności fotografa (coś niecoś potrafię) oraz – a może przede wszystkim – nastawienie. 🙂 Spróbujcie się cieszyć, potraktować to jako przygodą, a także zaufać mi. Mogę Wam obiecać, że na pewno zrobię wszystko co w mojej mocy, aby efekty sesji były dla Was zadowalające.

Ja ze swojej strony przychodzę zawsze przygotowana, mam przygotowane pomysły na zdjęcia, wizję jak je zrealizować i co zrobić, byście czuli się przy tym naturalnie.

zdjęcia extra ode mnie

Na szczęście mało już kto czyta blogi, więc mogę coś zdradzić. Strasznie lubię fotografować kobiety i czasami rzutem na taśmę na koniec pytam, czy mogę jeszcze zrobić jej choć kilka zdjęć samej. Kobiety na sesje przychodzą przygotowane na tip top. Umalowana, ubrana, uczesana. Paznokieć pomalowany, ulubione błyskotki założone. Mnie jako fotografce, ale przede wszystkim pasjonatce i dziewczynie, która lubi i dostrzega piękno w ludziach, jest strasznie ciężko przejść obojętnie. Nawet jak wykracza to poza moje obowiązki, a ponadto dokładam sobie pracy.

Nie jest to standardem, nie zawsze jest jeszcze na to czas, ale lubię pstryknąć coś extra.

Jak już się spotkaliśmy – to czemu nie szaleć i nie iść na całość?

Sesja narzeczeńska w Ustce – cennik

Moją ofertę wraz z cennikiem znajdziecie tutaj – sesja narzeczeńska w Ustce cennik.

Jeżeli podoba Wam się klimat moich zdjęć, chcielibyście zrobić coś dla siebie i mieć wspólne zdjęcia razem to zapraszam do kontaktu.

Więcej moich prac możecie podglądać również na:

Zapraszam serdecznie do kontaktu! Możecie skontaktować się przez formularz na stronie albo napisać do mnie przez social media (IG, FB).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *